Sprawdź kilka naszych porad dotyczących tego, w jaki sposób samodzielnie zabrać się za przyciemnienie szyby w swoim samochodzie.

1. Sprawdź elektronikę.

Przed wszelaką aplikacją folii, upewnijmy się, że wszystkie strefy w samochodzie zawierające jakąkolwiek elektronikę, są odpowiednio zabezpieczone. Urwany bądź uszkodzony przewód może sprawić nam więcej kolejnych problemów.

2. Dokładnie obejrzyj wszelakie uszczelki.

Jak wiadomo, kurz i innego rodzaju brud możemy znaleźć wszędzie, więc nie możemy sobie pozwolić na zapominanie o najmniej dostęmnych miejscach w samochodzie. Szczególną uwagą należy obdarzyć uszczelki właśnie przy szybach. Podczas zakładania folii, brud może przenieść się na szybę i popsuć efekt jakiego oczekiwaliśmy. Aby dokładnie je oczyścić musimy jak najgłębiej sięgnąć wodą pod uszczelkę w każdym rejonie szyby, a następnie dokładnie ją osuszyć. Jeśli jednak uszczelka odpada bądź znajduje się pod nią powietrze, wystarczy użyć prostego silikonu do uszczelek.

3. Czystość przede wszystkim.

Przed nakładaniem folii musimy zadbać o czystość powierzchni na której takowa folia będzie się znajdowała. Najczęściej spotykanymi nieczystościami na szybach są pyłki, których w tym okresie jest naprawdę dużo, osad z wody, często z kałuż, deszczu, itp.
Aby prosto i dokładnie je wyczyścić, wystarczy pianka do czyszczenia szyb samochodowych i skrobak.
Najpierw dokładnie czyścimy całą szybę w każdym zakądku, gdzie moglibyśmy znaleźć zanieczyszczenia i dokładnie płuczemy aby całkowicie pozbyć się pianki.
Następnie wypychamy skrobakiem z szyby ewentualnie przyklejone drobinki. Najlepiej zaczynać od środka na zewnątrz, jest to najłatwiejszy sposób na pozbycie się drobin. W kwestii pozbywania się powietrza spod folii również się przydaje.

4. Bez sprzętu jak bez ręki!

Same wyżej wymienione przedmioty nie wystarczą do oklejenia szyby. Oprócz tego, musimy się zaopatrzyć w dodatkowe przyżądy i narzędzia:
– Woda demineralizowana
– Nóż, najlepiej z ostrzem AB-10S, przy odpowiednim użyciu nie wyrządzi żadnych szkód
– Rakla plastikowa i sylikonowa
– Spryskiwacz do płynów
– Koncentrat do aplikacji folii przyciemniających
– Opalarka
– Marker
– Miarka / metrówka
Jeżeli folia przyciemniająca jest głównym zainteresowaniem tego procesu, to znaczy, że w szczególności dobrze musimy ją przygotować. Należy zmierzyć odpowiednią długość i szerokość dla oddzielnie każdej szyby by jak najwięcej folii zaoszczędzić, a tym samym pieniędzy. Musimy również zachować szczególną ostrożność, folia jest bardzo wrażliwa na zatarcia, rysy i inne tego typu zdarzenia.

5. Dopasowanie folii do szyby to kluczowy element przyciemniania.

Po dokładnym wycięciu, nałożeniu i wyczyszczeniu folii, przyszedł czas na opalanie. Ważną informacją, którą na 100% musimy wziąć pod uwagę, jest to, że folia kurczy się tylko i wyłącznie w jednym kierunku. Jeśli ze złej strony będziemy opalać folię, ona najzwyczajniej się stopi / spali.
Używając opalarki ustawionej na maximum mocy, regulujemy temperaturę oddalając i zbliżając przyżąd od szyby. Jeśli zauważymy przy tym procesie cienkie „wężyki”, to wystarczy że wyrównamy je raklą, tak samo jak bąbelki powietrza przy nakładaniu folii.

Życzymy powodzenia, zaskakujących efektów i udanej pracy 🙂

Te wpisy też mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.